^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 10.12.2014r.odbył się I Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędniczej pod hasłem "Święta po Góralsku". Impreza zorganizowana była przez PSOUU Koło w Zamościu w ramach projektu "Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych" pt. "Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych
i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach" dofinansowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Dotychczasowe działania w kultywowaniu Świąt Bożego Narodzenia opierały się na naszej lokalnej tradycji. Były to zawsze bardzo miłe i wzruszające spotkania, w tym roku postanowiliśmy wyjść z nową inicjatywą naprzeciw nowym marzeniom.

Niewiele naszych rodzin może spędzić święta w górach i poznać góralskie tradycje świąteczne postanowiliśmy zorganizować święta po góralsku w Zamościu.

Przegląd wzbudził duże zainteresowanie, do występu zgłosiło się 10 zespołów z powiatu zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego, a cały Przegląd uświetnił występ GÓRALSKIEGO ZESPOŁU REGIONALNEGO przy ZP o/GORCZAŃSKI "ROBCUSIE" "ROBCANIE" z Rabki Zdrój, który przybliżył nam swoim występem artystycznym klimat i kulturę góralskich Świąt.

Koncert wszystkich naszych Zespołów był ucztą dla naszej duszy i malutkimi krokami wprowadził nas w magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Cóż I Przegląd jest już za nami.....ale obiecujemy że za rok pojedziemy w kolejną świąteczną podróż po naszej Ojczyźnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć.